Už vás nebavia havranie vlasy? Skúste to inak

Nebavia vás už havranie vlasy a rada by ste sa odpútali zo začarovaného kruhu častého farbenia do očí bijúcich odrastov? Zbaviť sa čiernej je veľký krok, ktorý bude možno vyžadovať niekoľko sedení.

Optimálny výsledok prvého až druhého sedenia, na ktorom sa sťahuje z vlasov čierna farba
Výnimočné zosvetlenie, ktoré sa podarilo na jedno sedenie. Aj toto je možné, výsledok však nemožno vopred zaručiť.

Trvanie: obvykle 1-4 sedenia v trvaní 3-5 hodín.

Postup pri prvom sedení: sťahovanie čiernej farby robíme nasledujúcim postupom. Vlasy najskôr hĺbkovo vyčistíme, vysušíme a aplikujeme odstraňovač farby alebo zosvetľujúci prášok. Pri použití zosvetľujúceho prášku je potrebné ošetriť vlasy kúrou K18, aby sme zamedzili poškodeniu. Následne vlasy natónujeme do jednoliatej farby a dohodneme si termín ďalšieho sedenia.

Postup pri druhom  a ďalšom sedení: vlasy opäť zosvetlíme s použitím kúry K18 a natónujeme. Zosvetľujeme toľko sedení, kým nedosiahneme požadovanú svetlosť vlasov. 

Technika nie je vhodná: zvážte výrazné zosvetlenie vlasov, ak máte vlasy jemné alebo poškodené. Alternatívou je zosvetľovať vlasy melírovaním, kedy aspoň každý druhý vlas zostane zdravý.

Upozornenia k procedúre

Ak je vlas opakovane nasiaknutý farbou na vlasy, ktorá je navyše nekvalitná, môže sa stať, že vlasy pustia iba jeden či dva farebné stupne. Preto niekedy výsledkom sťahovania čiernej farby po prvom sedení je len nepatrný rozdiel vo výsledku oproti pôvodnému stavu. Uspokojivý výsledok zosvetlenia na jednom sedení je o 3-4 farebné stupne.

Zároveň sa nedá zaručiť, že výsledok bude dokonalo jednoliaty. Pri sťahovaní čiernej sa často objaví fľakatosť, ktorú síce tonerom následne stlmíme, no pri jeho vyplavovaní sa znova objaví. 

Tiež je bežné, že po zosvetlení zostanú konce najtmavšie, a smerom k hlave budú vlasy svetlejšie.  Dôvodom je, že v koncoch bola tmavá farba viackrát. 

Ani jednej z týchto anomálií zabrániť nevieme a nevieme ju ani predpokladať. Ukáže sa až v procese a závisí od toho, čo zákazníčka do vlasov doteraz dávala. Vlasy po zosvetlení zostanú s červenkastým nádychom, to je prirodzený jav, ktorý následne tlmíme tonerom, ak je nežiaduci. Po natónovaní vlasy zostanú pekné na cca 1-2 mesiace a potom sa pristupuje k ďalšiemiu kroku podľa dohody. 

 

Čo sú to vlastne farebné stupne? 

Výška tónu = tmavosť vlasov

Udáva sa na stupnici 1 až 12 a určuje tmavosť/svetlosť vlasov. Výška tónu 1 sú čierne vlasy, čím vyšší stupeň, tým svetlejšie vlasy.

Z ukazovateľa výšky tónu vidíme, že výška tónu 1-5 sú čierne až hnedočierne vlasy. Výška tónu 6 sú stredne hnedé vlasy. Výšku tónu 5-6 má väčšina hnedovlasých ľudí v našej geografickej oblasti. Výšky tónu 7-8 sú svetlohnedé vlasy, voláme ich aj špinavá blond. Výška tónu 9 a 10 je svetlá blond a výšky tónu 11 a 12 je možné dosiahnuť už len umelo – odfarbením. 

 

To, o koľko výšok tónu sa podarí pri zosvetľovacom úkone posunúť, závisí od toho, čo sa vo vlase nachádza. Obyčajne je to na jedno sedenie o 3-4 výšky tónu, to považujeme za uspokojivý výsledok. Najľahšie zosvetľuje prírodný, nikdy nefarbený vlas, ktorý možno zosvetliť aj o 5-6 výšok na jedno sedenie. Najťažšie sa z vlasov dostávajú nekvalitné tmavé farby z drogérie, ktoré boli navyše pri každom farbení ťahané do celých dĺžok. Tu môže byť výsledok zosvetlenia len o 1-2 výšky tónu. 


Cena za celistvé zosvetľovanie vlasov sa odvíja hlavne od trvania procedúry a tá zavisí od hustoty vlasov a od schopnosti vlasu púšťať farbu. Priemerná dĺžka trvania sú 4 hodiny na jedno sedenie. Cenu nájdete rozpísanú v podrobnej verzii nášho cenníka, ktorý si stiahnite na spodku stránky: cenník. K cene odvíjajúcej sa od času procedúry sa pripočítava cena za kúru K18. Cena za čistenie vlasov je započítaná v čase úkonu. 

Rozhodli ste sa a chcete si u nás rezervovať termín?

Využite niektorú z týchto možností 

Zavolajte nám na 0950 362 762 v pracovných dňoch

Napíšte nám na messenger 24/7 tu

Napíšte nám na WhatsApp 24/7 tu